Dzisiaj krótko, na kolanie i z serca.

Ostatnio zastanawiałem się nad tym, jaka miłość jest najlepsza? I szczerze mówiąc nie wiem, czy będzie to miłość romantyczna, w której są wiersze, jest karmel, czekolada i wiele zachodów słońca. A może taka, w której uczymy się przy kimś samych siebie i musimy czekać, bo czyjeś uczucia dorastają wolniej. A może ta spokojna, w której to co udało się razem stworzyć ma o wiele większe znaczenie, niż fajerwerki. I choć dla każdego może oznaczać ona coś innego to prawda jest taka, że miłość zawsze powinna być dla nas dobra. Powinna być obrazem, na którym namalowana jest słoneczna plaża a nie, źle zaparkowanym samochodem z karnym kutasem na szybie.  

Nie będę tutaj podawał jej rozbudowanej definicji, bo zaraz mi tu wszyscy uśniecie. Chcę Wam tylko powiedzieć, żebyście nigdy nie godzili się na miłość niechcianą, z przeterminowaną datą ważności i metką ,made in china’. Na uczucia, które zamiast dawać  szczęście, tylko nas ranią i istnieją jedynie w ulotnych wspomnieniach. Przez które musimy połykać kolejne łzy i akceptować fakt, że ktoś nas nie chce.

Niezależnie od tego co się wydarzyło, tego kim jesteś bądź byłeś, nigdy nie daj sobie wmówić, że nie zasługujesz na szczere i prawdziwe uczucia. Bo na nie zawsze jest odpowiedni czas. Niech uczucia pokazują Ci drogę, którą idziesz i z której nie zejdziesz, choćby nie wiem co. Niech będą dla Ciebie jak kelner, który po godzinie czekania, wreszcie przynosi Ci miskę z żarciem. Nie, nie chodzi mi tutaj o to, że miłość ma wyglądać jak komedia romantyczna, ale o to, żeby ten kawałek naszej duszy który pragnie szczerych uczuć, zawsze był przy kimś pełny. O to, żebyśmy zawsze wspinali się na wieżę po spuszczonych włosach, a nie tylko po tłustych kłakach.

John Lennon śpiewał kiedyś ,,All you need is love” co nie przeszkadzało mu w tym, żeby bić swoje dwie żony. I choć niedosłownie, to jednak często się na to godzimy. Próbujemy zatrzymać osoby, które chcą odejść, ale bez nas. Niech idą, bo niezależnie w jakim punkcie swojego życia jesteśmy, codziennie dostajemy szansę na piękną miłość. Na uczucia, które wydobędą z nas to co najlepsze. I nawet jeżeli przypominamy nasiąkniętą uczuciami gąbkę, to zawsze akceptujmy jedynie te osoby, które wyciskają z nas brudną wodę. 

Ok?


Jeżeli Ci się podobało, możesz zostawić lajka tutaj. Jeżeli nie, to też zostaw lajka, żebym wiedział czy Ci się podobało, czy nie.